Την Κυριακή είναι ΤΕΛΙΚΟΣ! ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ-ΑΡΤΑ για την 21η αγωνιστική στις 4μ.μ. σε ένα ματς που θα μιλήσει ο κόσμος και η καρδιά των παικτών μας. Όλοι στο γήπεδο για τη νίκη!

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ.

Μείνετε ενήμεροι μέσω του επίσημου website του συλλόγου.

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ

Το ματς με την Άρτα είναι ένας από τους τελικούς που θα ακολουθήσουν και το γνωρίζουν όλοι αυτό μέσα στην ομάδα. Ποιο πιστεύετε θα είναι το αποτέλεσμά του;

[27/1/2008]

Μετά από τη διακοπή λόγω των εορτών και καθώς τα παιδικά πρωταθλήματα δε διεξάγονται σε χαμηλές θερμοκρασίες, η Προσοτσάνη του Θόδωρου Πούλιου παραχώρησε οδυνηρή ισοπαλία στο Μακεδονικό Αλιστράτης στο βοηθητικό γήπεδο του Προφήτη Ηλία. Στο εξ αναβολής ματς της 1ης αγωνιστικής του β´ γύρου, οι γηπεδούχοι σπατάλησαν 5 ευκαιρίες που δε χάνονται στο πρώτο ημίχρονο (η μία δοκάρι από εκτέλεση φάουλ), όπου πρωτίστως ο Μητσιγιώργης και κατά ένα μεγάλο βαθμό ο τερματοφύλακας Ταρπινίδης του Μακεδονικού ήταν οι υπαίτιοι αυτού του 0-0.

Βέβαια, το χεράκι του έβαλε ο ανεκδιήγητος διαιτητής του οποίου το όνομα δεν θα το αναφέρουμε, αξίζει όμως τον κόπο οι υπεύθυνοι να μην του ξαναδώσουν σφυρίχτρα.

Τι έκανε; Ακύρωσε ένα «πεντακάθαρο» γκολ προς τη λήξη του α´ ημιχρόνου μετά από γύρισμα του Καλαϊτζή από τη γραμμή του άουτ ως οφσάιντ ...

Συντάκτης:  Χάρταλης Στέλιος  Εκτύπωση    Περισσότερα...

Η κλάση του Κυριακίδη (1-0)
[27/1/2008]

Ένα νευρικό πρώτο ημίχρονο παρακολούθησαν οι 600 περίπου φίλαθλοι που επέλεξαν το γήπεδο της Προσοτσάνης για τον αγώνα της τοπικής ομάδας απέναντι στη Νίκη Βόλου, με τις φάσεις μπροστά στις δύο εστίες να είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού. Στη σκακιέρα του αγωνιστικού χώρου της δραμινής κωμόπολης Γιώργος Λάλας και Νίκος Ζαλίκας προσπάθησαν πρωτίστως να μη δεχτούν κάποιο γκολ που θα τους φέρει σε δύσκολη θέση. Η Προσοτσάνη έπαιξε «κλειστά» ψάχνοντας κάτι καλό στις αντεπιθέσεις, ενώ οι φιλοξενούμενοι ναι μεν είχαν την εδαφική υπεροχή δεν μπόρεσαν όμως να γίνουν πιεστικοί προς τα καρέ του Ούσιου, που όποτε χρειάστηκε φώναξε «παρών».

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, πίεσαν πιο ...

Το σερί καλά κρατεί
[27/1/2008]

Με το φινάλε του α´ γύρου η ομάδα Νέων της Προσοτσάνης «Παύλος Μελάς» επικράτησε με σκορ 3-1 εντός έδρας του Ηφαίστου και συνέχισε στο δρόμο των επιτυχιών. Αυτή ήταν η 4η σερί νίκη της ομάδας του Γιώργου Ζιώγα, ο οποίος είχε να αντιπαρέλθει των πολλών απουσιών (Αστερίου, Νικολαΐδης), αλλά και της ατυχίας. Τρία γκολ και τρία δοκάρια (το ένα χαμένο πέναλτι) για τους γηπεδούχους δεν είναι και λίγο πράγμα σε ένα ματς που εξ αρχής ήταν ντέρμπι ισόβαθμων. Κορυφαίος και πρωταγωνιστής ο Ρούσσος που σημείωσε δύο γκολ και είχε άλλα τόσα δοκάρια με άξιους συμπαραστάτες τους Ελευθεριάδη (το άλλο γκολ), Τσερνίδη, Τιουλέεφ και Δόβρο. Πολύ καλός στα λεπτά που χρησιμοποιήθηκε ήταν και ο Γεωργιάδης.
Ο χορός των γκολ και των δοκαριών!

3ο 1-0: με σουτ του Ρούσσου.

26ο 2-0: με ...

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ
[27/1/2008]

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1-0

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΦΑΟΥΛ ΚΟΡΝΕΡ ΤΕΛΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΣΣΙΣΤ ΧΑΜΕΝΕΣ ΑΣΣΙΣΤ ΑΠΟΚΡΟΥΣΕΙΣ ΚΙΤΡ ΚΟΚ ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΟΚΑΡΙΑ