Την Κυριακή είναι ΤΕΛΙΚΟΣ! ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ-ΑΡΤΑ για την 21η αγωνιστική στις 4μ.μ. σε ένα ματς που θα μιλήσει ο κόσμος και η καρδιά των παικτών μας. Όλοι στο γήπεδο για τη νίκη!

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ.

Μείνετε ενήμεροι μέσω του επίσημου website του συλλόγου.

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ

Το ματς με την Άρτα είναι ένας από τους τελικούς που θα ακολουθήσουν και το γνωρίζουν όλοι αυτό μέσα στην ομάδα. Ποιο πιστεύετε θα είναι το αποτέλεσμά του;

Όλα τα άρθρα στις 22/03/2008
Νικήτρια και πάλι στο τοπικό ντέρμπι (3-1)
[22/3/2008]

«Ντουμπλάρισε» τις επιτυχίες της με τη σημερινή νίκη επί της Πετρούσας η εφηβική ομάδα της Προσοτσάνης, με το Θόδωρο Πούλιο να βλέπει με ικανοποίηση μετά από καιρό τους νεαρούς άσους να αποδίδουν και καλό ποδόσφαιρο. Στο γειτονικό ντέρμπι η Προσοτσάνη ήταν ανώτερη καθ´ όλη τη διάρκεια του αγώνα και αν και ισοφαρίστηκε περίπου στα μισά της επανάληψης, βρήκε τις λύσεις να φτάσει στην άνετη σχετικά νίκη με σκορ 3-1. Αποκάλυψη στο δεξί άκρο της άμυνας ήταν ο…πρωτάρης Φάνης Παπαμιχαήλ (φώτο από το prosotsanifc.gr), που προωθήθηκε από την παιδική ομάδα - όντας γεννημένος το 1995 - άσχετα αν αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι μετά το 3ο γκολ της Προσοτσάνης (απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας)!

Το σκορ άνοιξε ο Μητσιγιώργης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή στο 25ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσια στο 57ο λεπτό με τον ίδιο τρόπο. Η απάντηση των ...

Συντάκτης:  Χάρταλης Στέλιος  Εκτύπωση    Περισσότερα...