Την Κυριακή είναι ΤΕΛΙΚΟΣ! ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ-ΑΡΤΑ για την 21η αγωνιστική στις 4μ.μ. σε ένα ματς που θα μιλήσει ο κόσμος και η καρδιά των παικτών μας. Όλοι στο γήπεδο για τη νίκη!

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ.

Μείνετε ενήμεροι μέσω του επίσημου website του συλλόγου.

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ

Το ματς με την Άρτα είναι ένας από τους τελικούς που θα ακολουθήσουν και το γνωρίζουν όλοι αυτό μέσα στην ομάδα. Ποιο πιστεύετε θα είναι το αποτέλεσμά του;

[24/3/2008]

Την τελευταία της ελπίδα ώστε να διεκδικήσει με αξιώσεις μια θέση στην προνομιούχο 3άδα που από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στη Β´ ΕΠΣΔράμας, απώλεσε χθες το πρωί η ομάδα Νέων της Προσοτσάνης «Παύλος Μελάς Κοκκινογείων», μετά το ισόπαλο 1-1 στην έδρα της ΠΑΜΑ. Ένας στόχος που δεν είχε τεθεί εξ αρχής και «βγήκε» στην πορεία φαίνεται να μην εκπληρώνεται, ωστόσο αξίζουν πολλά μπράβο σε όλους τους συντελεστές της φετινής πορείας η οποία ακόμα βρίσκεται σε εξέλιξη. Άλλωστε στο β´ γύρο η ομάδα μας έχει να επιδείξει καλύτερα αποτελέσματα και εμφανή σημάδια αγωνιστικής ανάτασης, όμως η διαφορά από τις ομάδες που προπορεύονται από το ξεκίνημα είναι δύσκολο να καλυφτεί.

Στα καθαρά αγωνιστικά του χθεσινού παιχνιδιού στον Άγιο Αθανάσιο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του 90λεπτου, με τους παίκτες των Κοκκινογείων να έχουν κάποια «ξεσπάσματα» στην απόδοσή τους. Η ΠΑΜΑ ...

Συντάκτης:  Χάρταλης Στέλιος  Εκτύπωση    Περισσότερα...

"Σκασμένοι" από την ήττα
[24/3/2008]

Δεν μπορούσαν να πιστέψουν πως έφυγαν με άδεια χέρια από τη Θέρμη χθες οι άνθρωποι της Προσοτσάνης, οι οποίοι μετά το κατά τους 1-0 από τον αήττητο στην έδρα του Θερμαϊκό, είδαν το σερί των έξι αγώνων χωρίς ήττα να λαμβάνει τέλος. «Ξεκινήσαμε φανταστικά στο α´ μέρος και κλείσαμε τον αντίπαλό μας στα καρέ του μέχρι το ημίωρο, χρονικό σημείο όπου χάσαμε 2-3 ευκαιρίες ώστε να μπούμε στη θέση του οδηγού», ήταν τα λόγια του τεχνικού των «κυανόλευκων» και συνεχίζοντας είπε: «Δεχθήκαμε ένα γκολ από ανύπαρκτο φάουλ 5 λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου κι αυτό μας αποσυντόνισε τουλάχιστον μέχρι τη μία ώρα παιχνιδιού. Στη συνέχεια τα παίξαμε όλα για όλα με φουλ επίθεση και θέλω να πιστεύω ότι δικαιούμασταν το βαθμό της ισοπαλίας σύμφωνα με τη γενικότερη εικόνα μας. Ευχαριστούμε τον κόσμο μας για τη δυναμική του παρουσία και το χειροκρότημά του παρά την ήττα, ευχαριστούμε και τους ανθρώπους του Θερμαϊκού για την υποδειγματική φιλοξενία ...