Ο βαθμός στη Λαμία θέλει και συνέχεια: Κυριακή 24/02 στις 3μ.μ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ-ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ στο γήπεδό μας. Αυτό το ματς θα το πάρει ο κόσμος!

Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

Τις όποιες εξελίξεις θα τις μαθαίνετε από το επίσημο website του συλλόγου.

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ

Μέχρι τα τέλη του μήνα θα έχει ολοκληρωθεί ο Α' γύρος. Η Προσοτσάνη θα βρίσκεται σε θέσεις σωτηρίας;

[12/2/2008]

Για τα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΠΣΔράμας, η Προσοτσάνη του Θόδωρου Πούλιου ηττήθηκε χθες εντός έδρας από το Νευροκόπι του πρώην «κυανόλευκου» Λευτέρη Ροδίτη με σκορ 3-4. Το ακριτικό συγκρότημα είχε την υπεροχή καθ´ όλη τη διάρκεια του αγώνα που διεξήχθη κάτω από δυσμενείς συνθήκες (δυνατοί άνεμοι) και ποτέ δεν έχασε την πρωτοπορία στο σκορ. Προηγήθηκε με 0-2 στο 25λεπτο πριν μειώσει ο Χ´´Γεωργιάδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 32ο, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη το γρήγορο 1-3 (43ο) «έκοψε» την φόρα των γηπεδούχων, που ναι μεν ξαναμπήκαν στην διεκδίκηση του βαθμού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλαϊτζή, αλλά το 2-4 αποτέλεσε την ταφόπλακα στις όποιες ελπίδες τους. Το τελικό 3-4 διαμόρφωσε ο Τσακμακίδης λίγο πριν το τελευταίο σφύρογμα του διαιτητή.

Συντάκτης:  Χάρταλης Στέλιος  Εκτύπωση    Περισσότερα...