Αποστολή εξετελέσθη με Καρδίτσα και τώρα άλλη μια δύσκολη έξοδος μας περιμένει: την Τετάρτη 27/02 στις 3μ.μ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ στο φινάλε του α΄γύρου!

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: 17η

ΗΜΕΡΑ:Τετάρτη 27/02/2008

ΩΡΑ: 3μ.μ.

ΓΗΠΕΔΟ: "Ι. Καλλιανίδης" (περιοχή σιδηροδρομικού σταθμού)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Μεγάλος ετήσιος χορός του

Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

στις 24 Μαρτίου 2008 (9μ.μ.)

στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων στο Τ.Ε.Λ.

Ελάτε για να περάσετε μια βραδιά αξέχαστη!

Πολλές εκπλήξεις και δώρα σας περιμένουν!

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ

Μέχρι τα τέλη του μήνα θα έχει ολοκληρωθεί ο Α' γύρος. Η Προσοτσάνη θα βρίσκεται σε θέσεις σωτηρίας;

[23/2/2008]

Αν και κατάφερε στα μισά του ημιχρόνου να φέρει με γκολ του Σταύρου Μαναρίδη το παιχνίδι στα ίσια, ωστόσο ποτέ δεν μπόρεσε να μπει στις απαιτήσεις του και μοιραία έχασε με το βαρύ 5-1 στη Δράμα από τη Δόξα. Η ομάδα του Θόδωρου Πούλιου ηττήθηκε φυσιολογικά από έναν ανώτερο αντίπαλο, έχοντας να αντιπαρέλθει και τις σοβαρές απουσίες για μια ακόμα αγωνιστική βασικών παικτών. Χαρακτηριστικό ήταν το γεγονός ότι ο νεαρός τεχνικός είχε όλο κι όλο 14 παίκτες μαζί του, εκ των οποίων οι 3 ήταν τερματοφύλακες, με τον έναν να παίζει κανονικά ως ποδοσφαιριστής γηπέδου και τον άλλο να αντικαθιστά τον βασικό λόγω τραυματισμού! Άλλο κακό να μην σε βρει δηλαδή…

Η σύνθεση της Προσοτσάνης: Βουγόγιας (λ.τρ. 51ο Σιδηρόπουλος), Χ´´Γεωργιάδης, Παλλικάρης, Αθανασιάδης Ν., Μαναρίδης Κ., Λάμπρου, Χαμαϊλίδης (36ο Τζήμας), Γεωργιάδης, Μαναρίδης Σ., Μητσιγιώργης, Καλαϊτζής.

Συντάκτης:  Χάρταλης Στέλιος  Εκτύπωση    Περισσότερα...

Πλήρης για την...αναγέννηση!
[23/2/2008]

Δεκαεννιά ετοιμοπόλεμους παίκτες θα πάρει ο Γιώργος Λάλας για το αυριανό ματς με την Καρδίτσα, όπως ανακοίνωσε αμέσως μετά τη λήξη της χθεσινής προπόνησης, που ήταν και η τελευταία της εβδομάδας. Για τον τεχνικό της Προσοτσάνης η συνάντηση με τη Θεσσαλική ΠΑΕ θεωρείται από τις πιο κομβικές για τη συνέχεια του πρωταθλήματος καθώς σε περίπτωση νίκης η ομάδα του θα κάνει βαθμολογικό άλμα και συν τοις άλλοις θα έχει βάλει στη συγκομιδή της 3 βαθμούς, που ίσως άλλες ομάδες ευρισκόμενες στην ίδια μοίρα μ´ αυτήν να μην το πετύχουν στο β´ γύρο.

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα ολοκληρώθηκε λοιπόν η προετοιμασία των «κυανόλευκων» που χθες αναλώθηκαν σε ταχύτητες, σουτ και οικογενειακό «διπλό», σ´ ένα πρόγραμμα που κράτησε περίπου 100 λεπτά. Στο δίτερμα οι «κίτρινοι» νίκησαν με σκορ 2-0 τους μπλε (Φωτιάδης και Κυριακίδης - φωτό από το ...