Αποστολή εξετελέσθη με Καρδίτσα και τώρα άλλη μια δύσκολη έξοδος μας περιμένει: την Τετάρτη 27/02 στις 3μ.μ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ στο φινάλε του α΄γύρου!

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: 17η

ΗΜΕΡΑ:Τετάρτη 27/02/2008

ΩΡΑ: 3μ.μ.

ΓΗΠΕΔΟ: "Ι. Καλλιανίδης" (περιοχή σιδηροδρομικού σταθμού)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Μεγάλος ετήσιος χορός του

Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

στις 24 Μαρτίου 2008 (9μ.μ.)

στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων στο Τ.Ε.Λ.

Ελάτε για να περάσετε μια βραδιά αξέχαστη!

Πολλές εκπλήξεις και δώρα σας περιμένουν!

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ

Μέχρι τα τέλη του μήνα θα έχει ολοκληρωθεί ο Α' γύρος. Η Προσοτσάνη θα βρίσκεται σε θέσεις σωτηρίας;

[24/2/2008]

Την ήττα για τα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής μέσα στο Μαυρόβατο γνώρισε η ομάδα Νέων της Προσοτσάνης «Παύλος Μελάς Κοκκινογείων» με σκορ 2-0. Οι παίκτες του Γιώργου Ζιώγα δεν μπήκαν ποτέ στις απαιτήσεις του αγώνα κι έχασαν δίκαια από έναν αντίπαλο που βρίσκεται ψηλότερα στη βαθμολογία. Ουσιαστικά μετά απ´ αυτήν την ήττα περιορίζονται σημαντικά οι ελπίδες για την κατάληψη μιας εκ των τριών προνομιούχων θέσεων που οδηγούν τη νέα χρονιά στη Β´ ΕΠΣΔράμας.

Συντάκτης:  Χάρταλης Στέλιος  Εκτύπωση    Περισσότερα...

Διά πυρός και σιδήρου
[24/2/2008]

Σ´ ένα πολύ σκληρό παιχνίδι που είχε σαν αποτέλεσμα τον τραυματισμό του Δημήτρη Κονταξή στο μετατάρσιο (ο νεαρός άσος έβαλε προστατευτικό νάρθηκα), η παιδική ομάδα της Προσοτσάνης πέρασε με σκορ 2-1 από το Βώλακα, νικώντας την τοπική Δόξα. Αυτή ήταν η 9η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τους μικρούς παίκτες του Ανέστη Τσελεμπή, που με ηγέτη και σκόρερ το Σάκη Λαμπριανίδη (έφτασε τα 13 φέτος) κατάφερε με ανατροπή να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ
[24/2/2008]

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 2-1

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΦΑΟΥΛ ΚΟΡΝΕΡ ΤΕΛΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΣΣΙΣΤ ΧΑΜΕΝΕΣ ΑΣΣΙΣΤ ΑΠΟΚΡΟΥΣΕΙΣ ΚΙΤΡ ΚΟΚ ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΟΚΑΡΙΑ
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 2 14 5 3 2 1 3 4 0 0 0
ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1 20 4 4 0 1 3 2 0 1(1) 0

Στέλιος Χάρταλης, Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2008

Συντάκτης:  Χάρταλης Στέλιος  Εκτύπωση

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΗ
[24/2/2008]

16η Αγωνιστική,  Κυριακή 24/02/2008. 3μ.μ.

-21

Απ' ευθείας άνοδος στη Β' Εθνική κατηγορία.

Μπαράζ με το 2ο του Νοτίου Ομίλου

Υποβιβασμός στο Περιφερειακό

Η Δόξα Δράμας έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

17η Αγωνιστική, Τετάρτη 27/02/2008, 3μ.μ.

[24/2/2008]

Όταν η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στο νικητή! Στην παραπάνω φράση περικλείεται το σημερινό παιχνίδι για τη 16η αγωνιστική του βορείου ομίλου που έγινε στην έδρα της δραμινής κωμόπολης. Η Προσοτσάνη του Γιώργου Λάλα υποχρέωσε μια πολύ σπουδαία Καρδίτσα σε ήττα με το τελικό 2-1 να κρίνεται απόλυτα δίκαιο. Παροτρυνόμενοι από 700 και πλέον φιλάθλους οι παίκτες των γηπεδούχων μετά από ένα πρώτο ημίχρονο καθαρά αναγνωριστικό, επέβαλλαν πλήρως το ρυθμό τους στην επανάληψη, πέτυχαν δύο γκολ με τον συνήθη ύποπτο Κυριακίδη και το παρθενικό του Πατένταλη και παρά τη μείωση του σκορ με πέναλτι από τον Μπουντούρη, κατάφεραν να επικρατήσουν και για πρώτη φορά μετά από αρκετές αγωνιστικές να περάσουν έστω και στην ισοβαθμία πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Όλα έγιναν στο τελευταίο 20λεπτο (και τα τρία γκολ σημειώθηκαν από το 71ο και μετά) κι αυτό ήταν ότι καλύτερο για τους φίλους της Προσοτσάνης, που έφυγαν χαρούμενοι τόσο ...